Životopis

Denis Tomáš

Adresa: Pěnčín 140, 463 45 Pěnčín

+420 736 633 883 denis@denistomas.cz www.denistomas.cz

Narozen 7. března 1979

Jsem projektový a marketingový specialista se zkušenostmi z mnoha oborů. Rád se pouštím do nových věcí. Hledám řešení a nové cesty, jak dosáhnout stanovených cílů. Při práci používám moderní technologie a sledují nejnovější trendy v oblasti pracovních procesů a time managementu. Běhám 1 000 kilometrů ročně, hraju tenis a golf. Běh mi dal vůli nevzdávat se, tenis zase rychlost myšlení a kreativitu. Golf mě naučil trpělivosti a soustředění. Ve svém volnu se dlouhodobě věnuji tématům produktivita práce a bezpapírová kancelář.

20. října 2020

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

Projektový specialista, Impromat Engineering GmbH (2020 – současnost)

Projekt manager – projekt ŠKODA Kodiaq + deriváty / odd. PPS-3 – Škoda auto, a.s.
– Koordinace plánovacích útvarů, řešení technických problémů
– Úzká spolupráce s odbornými úseky výroby (logistika, lisovna, svařovna, lakovna, montáž)
– Účast na jednáních technického vývoje, produkt managementu a jejich jednáních s odbornými útvary
– Vyhodnocení dopadů do výroby – investice, personální a logistické náklady
– Prezentace projektů, vyhodnocení předloh
– Zpracování prezentací pro úroveň – představenstvo
– Tvorba statutů / zpráv, reporting

Specialista veřejných zakázek a marketingu, Silnice LK a.s. (2018 – 2020)

Zodpovídal jsem za nákupy společnosti prostřednictvím veřejných zakázek. Zpracovával jsem informace od specialistů a s právníky hledal nejvhodnější cestu, jak pomocí soutěží dosáhnout nejnižších cen. Zodpovídal jsem za přípravu smluvních vztahů ve společnosti. 

Aktualizoval jsem internetové stránky a sociální sítě (Facebook, Instagram), připravoval tiskové zprávy, fotil, natáčel a stříhal videa, komunikoval s novináři, koordinoval přípravu výroční zprávy.

Vedoucí tiskového oddělení, specialista externí komunikace, Krajský úřad Libereckého kraje (2013 – 2018)

Koordinoval jsem tým osmi lidí. Společně jsme vytvářeli mediální obraz Libereckého kraje. Nastartovali jsme sociální sítě (Facebook, Instagram, YouTube, Twitter), přepracovali jsme webové stránky. Začali jsme používat pro propagaci kraje videa. Inovovali jsme koncepty významných akcí (pocty hejtmana, krajské slavnosti, atd.). Organizovali jsme pravidelné prezidentské návštěvy. 

Úspěch – Otevřeli jsme kraj občanům s využitím moderních komunikačních prostředků (živá vysílání, výjezdy mezi občany, zapojení veřejnosti do hlasování). 

Vedoucí oddělení projektů Evropského sociálního fondu, Úřad práce ČR – Krajská pobočka v Liberci (2007 – 2012)

Koordinoval jsem tým 13 projektových a finančních manažerů evropských projektů. Společně jsme realizovali mnohamiliónové krajské vzdělávací a rekvalifikační projekty pro nezaměstnané osoby s cílem najít jim nové zaměstnání. Připravovali jsme nové projekty, vyhledávali inovativní motivační nástroje.  

Úspěch – Podařilo se nám pomocí evropských vzdělávacích projektů znovu motivovat a najít novou profesi stovkám “nezaměstnatelným” lidem. 

Firemní bankéř – junior, ČSOB a.s. (2006 – 2007)

Komunikoval jsem s klienty a zpracovával jejich žádosti o bankovní úvěry..

Specialista marketingu, JABLONEX GROUP a.s. (2004 – 2006)

Podílel jsem se na propagaci maloobchodní sítě v České republice. Ve spolupráci s dalšími specialisty jsme připravovali prezentace pro světové veletrhy. 

vzdělání a kurzy

03/05-06/07: Technická univerzita v Liberci
Ekonomika a management, titul Ing.

09/00-03/04: ŠkodaAuto Vysoká škola v Mladé Boleslavi
Podniková ekonomika a management obchodu, titul Bc.

09/90-5/97: Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci
osmiletá forma studia, maturitní zkouška

DOVEDNOSTI a znalosti

jazyky
Češtinu a slovenštinu ovládám slovem i písmem. Anglicky hovořím plynule v běžném soukromém i pracovním životě (B2). Německy se lehce domluvím (A2). Ovládám základy italštiny (A2).   

Nad rámec standardní práce s PC (MS OFFICE na pokročilé úrovni) ovládám grafické programy (Photoshop, Illustrator, atd.), praxi mám i v tvorbě prezentačních videí. Znám účetní programy GINIS, HELIOS. Pracuji s elektronickými nástroji pro zadávání veřejných zakázek (TENDER ARENA, JOSEPHINE).

Dokáži vést tým lidí, zvládnu koordinaci i náročnějších projektů a rád propojuji specialisty s cílem dosáhnout co nejlepších výsledků. Při své práci dokáži využívat kreativitu a improvizaci. Ale i přesto mám rád v práci systém a řád. Nezaleknu se krizových situací.  

Ve svém volném čase sportuji, sleduji nejnovější technologické trendy v automobilovém průmyslu, designu, architektuře a mobilní komunikaci. Mým koníčkem je bezpapírová kancelář. Zajímám se o moderní technologie a rád je využívám jak v práci, tak i ve svém volném čase. Občas napíši článek nebo recenzi do odborného média (BIZ, REGAL, Marketing&Media, SuperApple magazín, mobilmania.cz, mitvsehotovo.cz, atd.).

Řídím osobní automobil. Nekouřím. 

semináře a školení

Seduo.cz, internetové vzdělávání
Různé vzdělávací kurzy a přednášky na témata osobního rozvoje, timemanagementu, obchodního myšlení, projektového řízení, marketingu a další.

InLingua, Chaltenham, Great Britain,  kurz angličtiny.

Konference Českého marketingového svazu
Efektivní péče o zákazníka, Efektivní marketingová komunikace a její měření, Segmentace, Marketingová komunikace a veletrhy.

Další kurzy
Time management, Coaching, Vedení týmů, Prezentace, Komunikační dovednosti, Adam Zbiejczuk – Využijte sociální sítě na maximum.

ostatní praxe

OC FIS NORDIC WSC 2009 o.c., (2007 – 2009)
Příprava MS v klasickém lyžování, Liberec. Manažer sekce dobrovolníků, koordinátor organizátorů – Oslo 2011 a Val di Fiemme 2013.

Přednášky pro Okresní Hospodářskou komoru Liberec a ČMS
Vizuální identita jako součást Corporate Identity.